06 September 2015

LELAKI HARAPAN DUNIA RAKUL ANUGERAH UTAMA FFM27



Tahniah diucapkan kepada para pemenang di Festival Filem Malaysia ke-27 (FFM27) yang berlangsung malam tadi.

Majlis yang berlangsung di Dewan Plenary, Kuala Lumpur Convention Centre, #FFM27 telah menyaksikan Lelaki Harapan Dunia merangkul anugerah utama iaitu Filem Terbaik.

Kami kongsikan senarai penuh nama pemenang bagi setiap kategori.

Klik gambar untuk size besar




Senarai pemenang FFM 27

Filem Box Office - The Journey
Penyunting Terbaik - Adelan Azmi (Dollah Superstar)
Sinematografi Terbaik - Eric Yong (The Journey)



Pelakon Kanak-kanak Terbaik - Raykarl Iskandar (Lelaki Harapan Dunia)
Lakon Layar Terbaik - Mamat Khalid (Amir & Loqman Pergi ke Laut)
Pengarah Harapan - Raja Mukhriz (Ophilia)
Pelakon Harapan Wanita - Dawn Cheong (Cuak)
Pelakon Harapan Lelaki - Kodi Rasheed (Ophilia)
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik - Nadia Nissa (Terbaik Dari Langit)



Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik - Amirul Affendi ( Terbaik Dari Langit )
Karyawan Sepanjang Zaman - Othman Hafsham
Pelakon Wanita Terbaik - Nor Fazura (Manisnya Cinta di Cappadocia)
Pelakon Lelaki Terbaik - Lee Sai Peng (The Journey)
Filem Bukan di dalam Bahasa Melayu - The Journey (Astro Shaw)
Pengarah Terbaik - Liew Seng Tat (Lelaki Harapan Dunia)
Filem Terbaik - Lelaki Harapan Dunia ( Everything Films Sdn Bhd)



Anugerah Khas Juri
1. The Great Lion (Asia Tropical Film Sdn Bhd)
2. Terbaik dr Langit (Astro Shaw & Playground Production)
3. Amir & Loqman Pergi ke Laut (Astro Shaw Sdn Bhd)



Senarai 10 pemenang pada malam perasmian FFM 27 pada 2 September lalu

Filem Animasi Cereka Terbaik: Ribbit - KRU International Sdn Bhd.
Filem Animasi Bersiri Terbaik: Rimba Racer - Glue Studio Sdn Bhd.
Kesan Khas Terbaik: Seventh - Mirage Works.
Anugerah Pereka Kostum/Busana Terbaik: Elaine Ng & Wing Shum - Hungry Ghost Ritual.
Lagu Tema Asal Terbaik: Yuna/Lautan - Lagenda Budak Setan 3.



Penataan Bunyi Terbaik: Winson Poon - Hungary Ghost.
Penataan Seni Terbaik: Tunku Mohd Taufek/ Tunku Tommy Mansur - Lelaki Harapan Dunia.
Filem Pendek Terbaik: Cho We Jun - Salvaj.
Skor Muzik Asal Terbaik: Oii Su Lyn & Teoh Eng Hooi - Manisnya Cinta Di Cappadocia.
Penggiat Belakang Tabir: Mariam Ibrahim.

Tahniah kami ucapkan kepada pemenang dan semoga melalui anugerah ini, ia akan membantu untuk menggalakkan lagi industri perfileman tanah air untuk menghasilkan karya yang berkualiti dan boleh dibanggakan.





















         ________________________




No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...